Co oznacza rumień w obrębie nogi?

Dzień dobry, ostatnio, całkowicie niepostrzeżenie zrobił mi się "rumień" na zewnętrznej stronie uda, kolorem przypomina zwykłego siniaka, jednak na jego środku jest niewielka ranka a wokół niej kolor jest bledszy. Całość ma średnicę 2 cm. Jest to takie miejsce, że wydaje mi się iż na pewno dostrzegłabym tam kleszcza, nie przypominam sobie również aby jakkolwiek obiła to miejsce. Co może to oznaczać? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

aby móc się wypowiedzieć konieczne jest badanie lekarskie, proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.