Co oznacza S-100(+) i NSE (+) w wyniku kolonoskopii?

Podczas kolonoskopii pobrano wycinek z jelita grubego celem badania w kierunku choroby Hirshprunga - nie stwierdzono cech charakterystycznych. Ale jak rozumieć: S-100(+) i NSE (+)? Dziękuje za pomoc

S 100 - to jest białko, NSE ( neuron-specific enolase - neuronowa specyficzna enolaza) to markery czerniaka, które powinny być wykonywane w jego zaawansowanym stadium.
Jednak oznacza się je również w przypadku wykonywania biopsji błony śluzowej w podejrzeniu choroby Hirszprunga i oznacza metodą histochemiczną w wykrywaniu włókien nerwowych w tej chorobie.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg