Co oznacza seksualne zachowania partnera?

Witam, mój narzeczony często dotyka mnie kiedy śpię. Czasem tylko dotyka (siebie jednoczesnie), czasem we mnie delikatnie wchodzi i się ze mną kocha. A kiedy się poruszę to udaje, że śpi. Nienawidzę jak tak robi, powiedziałam mu o tym ale nic do niego nie dociera. Czuje się wykorzystywana, mimo że to mój narzeczony. Jesteśmy ze sobą 4 lata, nigdy nie mieliśmy problemów z seksem, znamy swoje upodobania. Jedyny problem to te dobieranie się do mnie. Przez to na drugi dzień się kłócimy bo ja jestem bez humoru, nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie podoba mi się, że podnieca go seks kiedy ja kompletnie nie kontaktuje. On udaje że nic się wgl nie stało i myśli że nie wiem co zrobił. Czym to jest spowodowane? Czy to normalne? Czy problem jest we mnie? Powinno mi się to podobać?

Dzień dobry. Podobne problemy dość rzadko są ujawniane w gabinetach lekarzy seksuologów, choć uznaje się, że nie są wcale tak rzadkie.
Oczywiście sytuacja nie jest prawidłowa, zwłaszcza jeśli nie jest akceptowana przez oboje partnerów.
Być może Panią to zdziwi, ale tego typu zachowania rozpatruje się jako formę zaburzeń snu.
Krajowym autorytetem z tej problematyce jest dr Michał Skalski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Swego czasu odbyłem szkolenie przez Niego prowadzone.
Krótka informacja o Doktorze jest też na tym Portalu, jest więcej info w Sieci. Konsultuje w różnych instytucjach, także prywatnie.
Generalnie lekarze i psycholodzy nie mają najczęściej praktycznego doświadczenia w tych tzw. "parasomniach".
Nawet w literaturze, również w Sieci, są mylone pojęcia - związane prawdopodobnie z niedokładnym przekładem z innych języków.
Podsumowując, na Pani miejscu, skorzystałbym z konsultacji Dr Skalskiego. Być może poleci On potem specjalistę bliżej Waszego miejsca zamieszkania, kogo ewentualnie wyszkolił i może Wam polecić.
Myślę, że warto "powalczyć" o poprawę Państwa relacji. Problem powinien być wyjaśniony, jest to ważne.
Pozdrawiam. JW, Poznań. 2/18 blog seksuologia.com