Co oznacza silnie zagęszczone błotko żółciowe?

Witam, Proszę o rozszyfrowanie wyniku badania USG jamy brzusznej: Pęcherzyk zagięty, dość duży ok 100x30mm, do światła wpuklają się hyperechogenne struktury do ok 50x20mm, z widocznym przepływem naczyniowym, możliwe, że obrastają słabo uwapniony złóg ok 33mm - możliwy rozrost npl w sąsiedztwie złogu pęcherzyka. Od str dna silnie zagęszczone błotko żółciowe. Będę zobowiązany za odpowiedz

Obecność błotka żółciowego może świadczyć o nieprawidłowej pracy pęcherzyka mogą powstawać nowe złogi . Mając taki opis USG poszerzyłbym diagnostykę i usunął pęcherzyk żółciowy.