Co oznacza silny ból w klatce piersiowej przy stwierdzonym nadciśnieniu?

Witam, mam 28 lat, kilka tygodni temu chciałam oddać krew i wyszło że nie mogę ze wzgledu na za wysokie ciśnienie. Następnego dnia poszłam do lekarza. Zmierzył i znów to samo 185/155. Stwierdził , że nie mam czym się martwić bo jestem młoda i nic mi nie grozi i ze to pewnie przez stres. Alkoholu praktycznie nie pije, nie pale. Jedynie dwie kawy z ekspresu /na dzień. Wczoraj wieczorem przed pójściem spać zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej, ale w miarę znosnie. Natomiast dziś ból był dość silny ale stały. Utrzymywał się do godziny. Ciężko było mi złapać oddech. Nie ukrywam , że troszkę się boje.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest monitorowanie wartości ciśnienia krwi (stres nie powinien tłumaczyć stale utrzymującego się tak wysokiego ciśnienia). Konieczne jest dokładne badanie i diagnostyka internistyczna, w tym obowiązkowo EKG i podstawowe badania laboratoryjne. W razie bardzo nasilonych objawów sugeruję żeby udała się pani na SOR.