Co oznacza silny ból w okolicy pachwiny po operacji żylaków?

Witam. Jestem tydzień po operacji żylaków. Do tej pory bylo wszystko ok ale dzisiaj pojawił się silny ból w okolicach pachwiny i dodatkowo górna część uda jest mocno napuchnieta. Coto może być?

Nie wiem jakiego typu dokładnie miała Pani przeprowadzony zabieg jak domyślam się w zakresie żylaków kończyny dolnej. Być może powstał jakiś stan zapalny w zakresie pozostałych żył np. układu głębokiego, być może jakiś krwiak głębiej położony w pachwinie lub/i udzie. Bez bezpośredniego badania nie określę co się dzieje, więc zalecałbym w tym względzie pilny kontakt z chirurgiem najlepiej z tym, który Panią operował.