Co oznacza silny, nagły ból odbytu?

W czasie snu pojawia mi się ostry ból w odbycie. Wtedy muszę się wybudzić, wstać, pochodzić, aż ból minie. Ból nie zawsze pojawia się co noc, ale niespodziewanie. Wizyta u proktologa uspokoiła mnie na tyle, że nie mam żylaków odbytu. Czym mogę mieć spowodowany ten nagły ból?

Takie bóle mogą mieć związek z jakąś patologią w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Bóle wtedy z tego odcinka kręgosłupa promieniują do odbytu. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurologiem.