Co oznacza siniak na policzku po usunięciu zębów?

Witam w dniu wczorajszym usunęłam 6 zębów po 3 z każdej strony(1,2,7) z jedną 7 był duży problem i ciężkie rwanie(lekarka stwierdziła że to 8) wczesniej miałam protezę częsciową i wczoraj po usunięciu reszty zębów wstawiono mi od razu natychmiastową.Jak tylko zeszło znieczulenie zauważyłam na jednym policzku ogromną opuchliznę i siniaka(po tej stronie co było ciężie rwanie) druga strona nie daje kompletnie żadnych objawów bólowych tylko ta lewa strona spuchnięta mega,ale nie boli jako tako czy mam się czym martwić??? niestety nie dostałam ani antybiotyku ani leków na receptę:( zastanawiam sie czy jechać na sor??? Proszę o poradę czy mam sie czym martwic??? a dodam jeszcze że po 24h czysciłam protezkę ale nic tam nie było była niemalże czysciutka:) w pon mam kontrolę

Wśród częstych powikłań po usunięciu zęba wymienia się obrzęk (opuchliznę), dlatego warto stosować chłodne okłady zewnętrznie w okolicy usuniętego zęba. U Pani mogło wystąpić właśnie takie powikłanie.