Co oznacza skolioza esowata kr. piersiowo-lędźwiowego z rotacją kręgów?

Witam.Mam pytanie do specjalisty,ortopedy.01.12.2011 r mialem rtg odcinka piersiowego.Mam 28 lat.Opis brzmi tak :** Skolioza esowata kr.piersiowo-ledzwiowego z rotacja kregow.wzmozona kifoza piersiowa.trzony kregow klinowate na szczycie kifozy.zmiany zwyrodnieniowe kr.piersiowego**. Nie mam jakichs szczegolnych dolegliwosci JESLI nie pracuje.Jestem 4 tydzien w Nl.Boli mi odcinek piersiowy.Czuje bol,wydawaloby sie promieniujacy,czuje krazenie krwi w tym miejscu.Boli mi tam tez po dotknieciu wyczuwalnie jakis krag/kregi i punkty spustowe miesni w okolicy. Czy jest to powazne,czy moze sie pogarszac i czy mozna cos z tym zrobic?Czy dobrze byloby zrobic jak wroce do PL,nastepne rtg,piersiowego i ledzwi czy nawet dokladniejszy tomograf? Kiedys ogladal zdjecie rtg,(gdybym mogl to bym je dodal,ale nie widac tam nic powaznego)osteopata,powiedzial ze np.moge biegac w przeciwienstwie do fizjoterapeutki ktora nawet bieganie mi odradzila.. Do tego mam zniesienie lordozy i ciagle bole glowy,ale to inna historia.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza reumatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć