Co oznacza skolioza lewostronna kręgosłupa lędźwiowego?

Witam, proszę o radę. Ostatnio zeskoczyłam z 2,5 m drabiny, i poczułam silny ból w krzyżach. Po wizycie u lekarza i zrobieniu rtg, wyszło coś takiego: nieznaczne Skolioza lewostronna kręgosłupa lezdzwiowego.Trzony i tarcze m-kregowe prawidłowej wysokości.Sklerotyzacja warstwy podchrzestnej w stawach krzyzowo-biodrowych. Dodam że odczuwam ciągle ból, przypominający rwe kulszowa.

Po wykluczeniu dyskopatii, przyczyną może być staw krzyżowo-biodrowy. Skolioza może być odruchowa (w następstwie urazu). Potrzebna diagnostyka różnicowa w realu. Pozdrawiam