Co oznacza skracanie się szyjki macicy w ciąży?

Dzien dobry jestem w 26 2 tydz ciazy i lekarz powiedzial ,ze szyjka macicy mi mi skraca i ma 39 to druga ciaza pierwsza urodzilam w 34 tyg ale wszystko bylo w porzadku. Przepisal mi teraz Luteine 2x1 co to znaczy ?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, skracanie szyjki macicy może prowadzić do porodu przedwczesnego. a jaka była przyczyna porodu w 34 tyg ciąży?