Co oznacza ślad płynu w jamie opłucnej?

w lewej jamie opłucnej ślad płynu? w różnicowaniu zarośniety kąt p-ż ,zwężenie przestrzeni międzyżebrowej 8-9 .Miąższ bez zagęszczeń ogniskowych ,powietrznośc w normie .Wnęki bez zmian .Sylwetka serca bez zmian i cień dużych naczyń bez zmian.Prawa przepona o gładkich zarysach .Kąt p-ż wolny.Lewa przepona spłycona,ustawiona wyżej

Ślad płynu w jamie opłucnowej może być efektem przebycia zapalenia płuc, niewydolności serca. To są najczęstsze przyczyny. Zazwyczaj wchłania się samoistnie po kilku tygodniach. Niemniej proszę lepiej udać się do swojego lekarza POZ z wynikiem, aby ten porządnie zbadał pola płucne i ewentualnie zlecił kontrolne badania za kilka tygodni. Pozdrawiam z Opola ;-)