Co oznacza ślad płynu w stawie kolanowego w zachyłku zarzepkowym?

Dzień Dobry. Opis MR następujący. Ślad płynu w stawie kolanowego w zachyłku zarzepkowym i w szare stawowej. Obrzęk tkanek miękkich około stawowych. Płyn wokół mięśnia trójgłowego łydki-cechy pęknięcia torbieli Baker. Więzadła krzyżowe przednie i tylne, oba poboczne i więzadła rzepki o prawidłowym sygnale. Rozkawałkowany róg tylny łąkotki przyśrodkowej. Poza tym łąkotki bez zmian. Obraz chrząstek stawowych w normie. Części kostne stawu kolanowego w normie. Czy jest potrzeba wykonania zabiegu.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena bezpośrednia przez lekarza ortopedy i wtedy ew kwalifikacja do artroskopii.