Co oznacza śladowa sklerotyzacja płytek granicznych L2-5?

Witam odebrałam dziś wyniki rtg proszę o jakąś diagnozę.Ap i L kręgosłupa Th-łagodna skolioza prawowypukla ,kyfoza piersiowa lekko pogłębiona Rtg L-S śladowa sklerotyzacja płytek granicznych L2-5.Pracuję wysiłkowo i strasznie bolą mnie plecy nawet chodzenie sprawia mi ból.Mam 36 lat

śladowa sklerotyzacja oznacza w głównej mierze zmiany o charakterze przeciążeniowym. Jednak nie one są w głównej mierze odpowiedzialne za Pana dolegliwości, Wydaje się że tylko dyskopatia albo mocne przeciążenie w układzie mięśniowo powięziowym może powodować tego typu nasilenie dolegliwości które prawdopodobnie jest konsekwencją aktywności zawodowych. Zalecam wizyte u fizjoterapeuty który oceni zakresy ruchomości, siłę mięśniową zlokalizuje podstawowy problem, zmniejszy dolegliwości i poradzi jak samodzielnie w przyszłości radzic sobie z podobnymi problemami.