Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza śladowe lewoboczne wypuklenie krążka m-k modelującego lewy otwór?

Bardzo proszę o diagnozę badania'MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych,w przekrojach osiowych i strzałkowych. -na poziomie C 5/6 śladowe lewoboczne wypuklenie krążka m-k modeluje lewy otwór m-k -na poziomie C 6/7 pośrodkowa wypuklina krążka m-k wpukla soię do kanału na 1,2mm,modeluje worek oponowy -na poziomie C7/Th1 pośrodkowa podwięzadłowa wypuklina krążka m-k wpukla sie do kanału na 2,5 mm spłyca worek oponowy. Dyskopatia C5-T,najbardziej nasilona C7/TH1
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,

jest to uszkodzenie krążka międzykręgowego kierujące się (bądź dające stan zapalny do lewej strony kręgosłupa). Gdy masz dyskopatię to one kierują się centralnie bądź w lewo i prawo.
Czytając Pana opis widoczne są liczne zmiany w wielu stawach kręgosłupa. Zalecam wizytę u Fizjoterapeuty, puki nie jest gorzej. Zwykle takie początki prowadzą do większych dolegliwości.

pozdrawiam,
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety