Co oznacza śladowe lewoboczne wypuklenie krążka m-k modelującego lewy otwór?
Bardzo proszę o diagnozę badania'MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych,w przekrojach osiowych i strzałkowych. -na poziomie C 5/6 śladowe lewoboczne wypuklenie krążka m-k modeluje lewy otwór m-k -na poziomie C 6/7 pośrodkowa wypuklina krążka m-k wpukla soię do kanału na 1,2mm,modeluje worek oponowy -na poziomie C7/Th1 pośrodkowa podwięzadłowa wypuklina krążka m-k wpukla sie do kanału na 2,5 mm spłyca worek oponowy. Dyskopatia C5-T,najbardziej nasilona C7/TH1

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
jest to uszkodzenie krążka międzykręgowego kierujące się (bądź dające stan zapalny do lewej strony kręgosłupa). Gdy masz dyskopatię to one kierują się centralnie bądź w lewo i prawo.
Czytając Pana opis widoczne są liczne zmiany w wielu stawach kręgosłupa. Zalecam wizytę u Fizjoterapeuty, puki nie jest gorzej. Zwykle takie początki prowadzą do większych dolegliwości.
pozdrawiam,
Konrad Skrzat