Co oznacza śluz podczas wypróżniania się?

Witam mam 21 lat. Występuje u mnie krwawienie z odbytu, byłem u lekarza i przepisał mi leki na hemoroidy, krwawienie jest mniejsze czasem nie ma go wcale , lecz martwi mnie jedna sprawa czasami po drugim wypróżnieniu, wypróżniam się samym śluzem przy czym oddając głośne dźwięki. Tak jak by to były gazy z śluzem . Co to może być ?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak z dieta ? Proponuje zmienić dietę na lekkostrawna i wtedy poobserwować objawy