Co oznacza śluz w kale dziecka?

Moja córcia ma 6 i pół miesiąca i od trzech dni w kupkach pojajawił się śluz o nieprzyjemnym rybim zapachu. Dodam, że tych kupek potrafi być 7 na dobę, w tym 2-3 w nocy, ale często są to tylko smużki raczej niż pełna Pielucha. Oczywiście po każdej kupce córcia jest głodna i domaga się butelki. Od dwóch tygodni rozszerzamy dietę i jesteśmy na etapie kasz, warzyw i jabłuszka. Czy jest powód do niepokoju?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, bo domieszka śluzu w kale może być objawem choroby przewodu pokarmowego, dlatego konieczne jest zbadanie dziecka przez lekarza.