Kobieta , 28 lat W dzieciństwie miałam guza Willmsa nerki, która została usunięta.Przerzuty na wątrobę i do szpiku kostnego z całkowitą remisją.Miałam USG i wykryto na nerce szczelinowata torbiel korowa,od dłuższego czasu mam spadek płytek krwi do 115 tys, spadek PCT i gran. kwasochłonne % i wzrost powyżej normy PWD, MPV, P-LCR. Do jakiego lekarza powinnam się udać w celu kontroli i co mogą oznaczać takie wyniki, dodam że mam znacznie powiększoną śledzionę jak na swój wiek (tak powiedziała Pani dr.) - 13x7cm.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Zabiegi

Resekcja wątroby

Resekcja wątroby to chirurgiczne usunięcie fragmentu tego narządu. Operacja ta wykonywana jest głównie po to, by usunąć różnego rodzaju guzy, które pojawiły się w wątrobie. Celem operacji jest całkowite usunięcie guzów oraz tkanek wokół niego. Żeby chory...