Co oznacza spadek wagi po WZW A?

W ostatnim czasie chorowalem na wirusowe zapalenie wątroby typu A. W piątek, przed tygodniem, zostałem wypisany ze szpitala do domu. Mam ścisłą dietę, której przestrzegam. Moja waga po powrocie do domu utrzymywała się na podobnym poziomie, nawet trochę mi przybyło. Dodam, że mam spory apetyt. Niestety od wczoraj zauważyłem spadam wagi - w ciągu 2 dni ok 0,8 kg. Czy to normalne?

Lek. Michał Lenard

Spadek wagi jest prawdopodobnie związany ze stosowaną przez Pana ścisłą dietą. Pozdrawiam!