Co oznacza spluwanie wydzieliny z krwią?

Witam mam 27 lat od kilku dni zdarza mi się splunąć odkrztusna wydzielina z krwia. Nie mam żadnych objawów oslabienia, ani żadnych innych związanych z choroba. Niegdy wcześniej tak nigdy wcześniej nie miałem objawów tego typuu, aczkolwiek jakiś miesiąc temu byłem chory i miałem dość ostry kaszel i przy każdym kqszlnieciu czułem piekący ból w klatce piersiowej i właśnie w tym okresie zdarzało mi się spływać krwią ze ślina odkrztusna. Choroba ustala i myslalem, że to może podrażnienie kratani i dlatego tak się dzieje, aczkolwiek tak naprawdę dziś zauwazylem, że wpłynąłem znów krwią... Czy to możliwe być coś poważnego ?

to prawdopodobnie banalne krwawienia z nosa po infekcji a wydzielina krwista z nosa spływa do gardła i to ją odpluwasz. Ale przy krwiopluciu zawsze należy dokładnie zbadać gardło ,krtań tchawicę, osłuchać płuca i wykonać przeglądowe zdjęcie klatki piersiowej