Co oznacza spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego?

Mam 43 lata w kwietniu robiłem rezonans kręgosłupa-odcinka lędzwiowego...oto opis: " Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędzwiowego. Na poziomie L1/L2 oraz L2/L3 widoczne jest uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "bulging disc" modelujące worek oponowy. Na poziomie L4/L5 widoczna jest szerokopodstawna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina (protruzja) krążka międzykręgowego nieznacznie uciskająca worek oponowy oraz dyskretnie zwężająca oba otwory międzykręgowe. Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowo-dwuboczna wypuklina (protruzja) krążka międzykręgowego bez cech ucisku na struktury nerwowe. Krążki międzykręgowe L1/L2 ,L2/L3 ,L4/L5 oraz L5/S1 wykazują obniżenie wysokości i sygnału wobrazach T2-zal. odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu (dehydratacja).Wypuklinom na opisanych poziomach towarzyszą osteofity brzeżne przednich i tylnych krawędzi trzonów dodatkowo uciskające worek oponowy i zwężające otwory międzykręgowe."

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.