Co oznacza stale podwyższony testosteron?

Witam! Mam stale podwyższony testosteron (ostatnio -od 100 do 116 ng/dl przy normie do 76), krzywa glukozy ok, usg jamy brzusznej ok, tarczyca ok, w zimę robione - androstendion 4,97 (norma do 3,3), dhea-s ok, prolaktyna ok, ostatnie usg jajników - lipiec - ok ze wzgl na testosteron podejrzewano Cushinga lub PCOS świeże - badanie kortyzolu po dexametazonie - rano - 1,1 (limit 5,2-22) czy ten wynik potwierdza którąś z chorób? jestem zaskoczona tak niskim poziomem

Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie badania jeszcze raz, w celu weryfikacji otrzymanego wyniku. Zalecana byłaby też konsultacja u endokrynologa ginekologa.
Obniżone stężenie kortyzolu może być spowodowane przebiegiem reakcji autoimmunologicznej w organizmie.