Co oznacza staw udowo-rzepkowy z cechami nieprawidłowego ukształtowania?

Witam, bardzo proszę o poradę czy ze względu na stan mojego kolana (opisany niżej) powinienem zaprzestać uprawiania sportu - obecnie mam problemy jedynie podczas siadania i wstawania: Staw udowo-rzepkowy z cechami nieprawidłowego ukształtowania w postaci asymetrii powierzchni obciążanych z cechami spłycenia bruzdy między kłykciowej, Cechy uszkodzenia strefy obwodowej łakotki przyśrodkowej - niejednorodności bez cech rozwarstwienia przez szczelinę pęknięcia. Z góry dziękuję, pozdrawiam

Zalecane sporty rower basen i odpowiednie ćwiczenia pod kontrola rehabilitanta zdecydowanie pomogą
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch