Co oznacza strzelanie i blokowanie kolana?

Witam, mam pytanie dotyczące kolana , a mianowicie przy wstawaniu z pozycji kucania gruchneło mi kolano i teraz często mi strzela i się blokuję.Dodam że podczas normalnego chodzenia jest dobrze, tylko przy większym zginaniu słychać jak coś strzela , czy to coś poważnego, co robić? za dwa tygodnie mam jechać na narty... i boję się że wyjazd może nie wchodzić w grę...

Dzień dobry,
możliwe, że wystąpił u Pana problem z więzadłem krzyżowym przednim. Proponuję udać się do specjalisty. Jazda na nartach dość mocno nadwyręża staw kolanowy. W momencie, gdyby okazało się, że zostało uszkodzone więzadło lub łękotka bez odpowiedniego leczenia może Pan pogorszyć stan kolana, więc odradzam jazdę na nartach bez wcześniejszej diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie