Co oznacza suchy kaszel i gorączka?

Witam,przebywam poza granicami kraju i dopadła mnie choroba,od pięciu dni mam uporczywy,suchy kaszel oraz lekką gorączkę.Dzisiaj,szóstego dnia pojawiła się żółtawa wydzielina przy kaszlu.Gdy uciskam szyję pod jabłkiem Adama wywołuje to kaszel.Dwa tygodnie temu rzuciłem palenie,piję syrop z cebuli i tymianku,stosuję ibuprofen w dawce 800 mg na dobę.Powoli wracają mi siły ,ale kaszel nie ustępuje.Czy wygląda to na zapalenie oskrzeli?Jakie kroki podjąć?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do lekarza pierwszego kontaktu po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć