Co oznacza swędzenie po zabiegu laserem frakcyjnym?

Dzień dobry, jestem dokładnie 9. dzień po zabiegu laserem frakcyjnym. Zabieg miałam na całej twarzy. Do tej pory wszystko przebiegało tak jak powinno, cała skóra ładnie się złuszczyła. Stosuje kremy nawilżające oraz ochronne z filtrem 50. Mam zaczerwienioną buzię, ale wiem, że to jest normalne. Wczoraj zaczęła mnie bardzo swędzieć twarz (nie do wytrzymania) i zauważyłam, że dzieje się coś na skórze (jakby wysypka delikatna czy strupki) i to mnie niepokoi.

Opisywane dolegliwości mogą świadczyć o rozwijającej się reakcji alergicznej na coś co ją wywołało. Mógł być to jeden z kremów stosowanych na twarz lub inny alergen nam nieznany. najlepiej zgłosić się z tym do lekarza wykonującego zabieg laserowy i z nim omówić problem. Może wystarczy zastosować lek przeciwhistaminowy i krem sterydowy,

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

To jest normalne przy gojeniu się rany, a takich przecież ma Pani zrobionych wiele na twarzy w wyniku zabiegu. Bardzo drobnych ale jednak ran. Proces gojeniach często przebiega z świądem.