Co oznacza świąd oka po leczeniu zaćmy?

Witam. 7 czerwca poddałam się zabiegowi usunięcia zaćmy (wszczepienie sztucznej soczewki). Przez miesiąc zakraplałam oko lekiem Mybracin i Cornelegel, zrezygnowałam z Dicloabak z powodu uczulenia na NLPZ. Kontrol (3 tygodnie od zabiegu) wykazała, że nie ma żadnych powikłań ani niepożądanych skutków zabiegu. . Po zakończeniu stosowania kropli (26 dni) zaczęłam używać Pronasal do nosa (polipy). Po około 10 dniach zaczęłam widzieć soczewkę, po czym nastąpiło swędzenie oka. Wieczorem pojawia się pieczenie (czasem podwójne widzenie), a rano w kąciku oka pojawia się mała, biała wydzielina. Czy to jest skutek stosowania Pronasalu? Czy sterydy (Mybracin) oraz Pronasal są powodem moich objawów? Będę wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Doszło do zakażenia spojówki, musi Pani zbadać się u okulisty. Niestety mogła dostać się do worka spojówkowego niewielka ilość leku sterydowego i stąd powikłanie zakażeniem,