Co oznacza świąd skóry na ciele?

Witam , od kilku lat , mam taki jakby swiad skóry , wystepuje rzadko ale gdy sie pojawi jest to takie uczucie ze musze sie podrapac i gdy to zrobie to skora sie na chwile zaczerwienia w formie plamy i znika zaraz , mam tak glownie na brzuchu (tulowiu) poza tym nic innego " nie wyskakuje" na ciele , co to moze byc?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może dermografizm. Proszę koniecznie udac się do lekarza dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć