Co oznacza świąd twarzy przy trądziku różowatym?

Witam, mam pytanie : Trądzik różowaty- od 16 dni biorę antybiotyk Tetralysal + maść Rozex. Problem polega na tym że mam strasznie zaczerwienioną twarz oraz straszne swędzenie. Rozpowszechnia się to na szyi oraz uszach.Chcę zrobić badanie krwi na obecność bakterii Jakie badania powinnam zrobić. Proszę o pomoc to pieczenie i swędzenie jest nie do zniesienia. może powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania proszę o podanie nazwy badań. Dziękuje...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic odpowiednie dalsze postepowanie