Co oznacza świąd w owłosieniu nad penisem?

Mam pytanie - co to może być, jak swędzi nad penisem we włosach? Nie mogę się z tym uporać, stosowałem maść i nie pomaga, trwa to od kilku miesięcy. Proszę o pomoc - z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn uporczywego świądu jest dużo. Najczęściej związane są one ze zmianami uczuleniowymi - może warto zmienić preparaty do higieny intymnej lub proszek do prania i zobaczyć, czy będzie jakaś poprawa. Często świąd towarzyszy infekcjom - grzybiczym lub pasożytniczym. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, a ten jeżeli będzie taka potrzeba, zaleci leczenie lub dalszą konsultację specjalisty.

Pozdrawiam.