Co oznacza świąd w ujściu pochwy?

Czy świąd w obrębie ujścia pochwy oznacza infekcję, stan zapalny, czy podrażnienie? Swędzeniu nie towarzyszy pieczenie, ból, uplawy ani nieprzyjemny zapach. Świąd pojawia się co kilka dni, ale nie jestem w stanie określić od czego to zależy. Ponadto często mam uczucie suchości w pochwie szczególnie na początku stosunku, później dyskomfort mija. W czym leży problem i jak mu zaradzić?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zwrócić uwagę na to, jaką bieliznę Pani nosi, czy na pewno są to naturalne materiały. Jeśli zdarzają się upławy - czy nosi Pani wkładki i często je zmienia. Warto pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu przy stosunku, żeby nawet na początku nie dochodziło do podrażnienia okolicy krocza. Proszę używać żelu do higieny intymnej, np. provag.