Co oznacza symetryczne znamię na skorze, które nie boli?

Dzień dobry Wczoraj zauważyłam u siebie nowe znamię. Jest płaskie, owalne, ale symetryczne i o regularnych krawędziach, wymiary to ok. 2x5 mm, kolor brązowy. Nie boli. Niepokoi mnie fakt, że znajduje się ono w miejscu, gdzie noszę stanik, czyli jest regularnie drażnione. Dodatkowo zaczęła mnie boleć pacha, tuż obok niej znajduje się wspomniane znamię. Moje dwa pytania to: czy znamię jest niebezpieczne i czy ból pod pachą może mieć z tym związek czy jest tylko urojony?

Witam,

zalecana jest konsultacja chirurgiczna, która pozwoli dokładnie zdiagnozować rodzaj zmiany.

Pozdrawiam serdecznie