Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza systematyczny spadek białych krwinek?

Witam serdecznie mam prośbę .moja córka lat 32 robiąc badania krwi przez 2 lata spadają jej białe krwinki kiedyś miała 4.5 potem .2 potem 4 a teraz robiła i ma 3.8 , czesto choruje na na zatoki i przeziębienia. chciałabym wiedzieć .od czego zacząć ? do jakiego lekarza powinna się zgłosić ? co należało teraz zacząć robić jakie badania ? jakie leki powinna zacząć brać ?
KOBIETA, 51 LAT 6 miesięcy temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

Mam spadek białych krwinek niewiele nam mówi, tym bardziej, że ten spadek jest niewielki (3,8). Istotniejsza jest ocena rozmazu i poszczególnych frakcji leukocytów. Z wynikiem morfologii z rozmazem należy się w pierwszej kolejności udać do do lekarza rodzinnego, który oceni wszystkie wyniki i zadecyduje o dalszej ewentualnej diagnostyce. Obniżona ilość leukocytów może powodować gorszą odporność, ale na podstawie podanych przez Panią informacji nie da się tego określić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy