Co oznacza szara plamka w polu widzenia?

Witam, w lewym oku mniej więcej w centum pola widzenia mam szarą owalną plamkę (nie jest to menta, nie 'pływa'), która porusza się wraz ze zmianą skupienia wzroku (zawsze to samo miejsce). Plamka zasłania to na co patrzę, np. patrząc na środkowy znak na tablicy okulistycznej, znak z lewej strony jest całkowicie niewidoczny, kiedy przeniosę wzrok w lewo, kolejny znak z lewej względem tego, na który patrzę jest zasłonięty. W momencie kiedy zbliżam wzrok do tablicy, szary punkt maleje i rozszerza w momencie oddalania oka od miejsca na jakim skupiam wzrok. Widać to dobrze np na białej kartce papieru. Na białym tle punkt wygląda jakby lekko 'snieżył', ale ten efekt jest niemal niewidoczny. Punkt jest bardzo wyraźny na tle światła. Miałem robione badanie pola widzenia, usg i dwukrotnie oct u różnych specjalistów. Żadne z powyższych badań nie wykazało problemu. Taka sama plamka pojawiła mi się na prawym oku po około miesiącu od pojawienia się tej na lewym, ale ta jest umiejscowiona z lewej strony od centrum pola widzenia prawego oka. Nie mam problemu z ostrością widzenia, noszę okulary -1,75 na obu oczach, cukrzyca typu pierwszego (w badaniach brak zmian cukrzycowych), pracuje przy komputerze, nie miałem żadnego wypadku, nie patrzyłem na jasne źródła światła. Martwi mnie, że badania nic nie wykazują i żaden ze specjalistów, u których byłem do tej pory nie był w stanie nic stwierdzić. Będę wdzięczny za pomysły. Pozdrawiam.

Jeżeli badanie okulistyczne i sam okulista nie pomogli, niestety ja również z poziomu portalu nie postawię rozpoznania. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.