Co oznacza szybka akcja serca i zimne poty?

Mam 26 lat wzrost 190cm i waga 85kg Mam arytmie serca na tle nerwowym plus wypadanie płatka przy sercu opiszę mój atack arytmi serca w którym moim zdaniem jest asz za dużo tych szczegółów no ale do rzeczy jak to wygląda u mnie: Serce przyspiesza i wali za szybko nie równomiernie, ciężko mi się oddycha, ciśnienie mi się podnosi do którego piszczy w uszach, obraz mi się przed oczami zamzuje, raz lewa raz prawa cała ręką mi drętwieje, przechodzą mnie zimne ciarki przez całe ciało, i czuję dziwny ból w klatce piersiowej po prawej stronie raz kłucie raz ściskanie chodź by mi ktoś serce zawiązał sznurem i ściskał, ból w głowie który się przemieszcza z różnych stron i chwilę nie kontaktowania tego co się wokół mnie dzieje te wszystkie wady w tym całym atacku trzymią mnie jedną 1 minutę czasami z parę minut i wszystko ustępuje tak od siebie tak o jak by nic się nie działo i wracam do siebie jak z przed ataku to mogę nazwać hardkorową jazdą takie ataki łapały mnie najwięcej to do 3 razy max w jednym 1 tygodniu czasami raz na miesiąc raz na parę miesięcy albo raz na pół roku jak państwo widzą nie ma lekko i łatwo u mnie strasznie wyglądam i się czuje podczas takiego atacku ale daje radę cały czas czas pokaże co dalej będzie trzmam kciuki za siebie żebym żył jak najdłużej zdrowie najważniejsze na 1 miejscu bo mamy je tylko jedne trzeba sobie je szanować ja nawet nie pije kawy, energetyków, coli, oranżad nie palę papierosów żadnych używek czy alkocholu jestem uczulony na dym z nikotyny unikam cukrów, soli, wszystkiego w jedzeniu i piciu co podnosi ciśnienie z witamin sportowych lub aptecznych często zażywam rano lub po południu zdrowe kwasy tłuszczowe omega z czosnkiem plus magnez z głogiem no i herbatki ziołowe typu melisa czy coś w ten deseń przed spaniem na noc tak więc jak widać nie faszeruje się nie wiadomo czym z umiarem i głową do wszystkiego podchodzę żadnych leków na stałe przepisanych nie mam a za dnia jedynie pije samą wodą mineralną nie gazowaną i nic więcej potrzebuje rady pomocy żeby ktoś mi doradził pomógł co gdzie mam się udać u siebie na Katowicach z tym probl emem nie chce wzlekac

Lek. Paweł Szadkowski

Z zaburzeniami rytmu serca powinien udać się pan do lekarza kardiologa ponieważ możliwe że konieczne będzie wdrożenie farmakoterapii. Jeśliby zaburzenia rytmu serca wynikały z zaburzeń nerwicowych to leczeniem po wykluczeniu przyczyn somatycznych jest psychoterapia wspomagana farmakoterapią i w tym celu może się pan zgłosić do lekarza psychiatry.