Co oznacza szybkie odnawianie się przepukliny?

Witam mama jest juz po kilku operacjach przepukliny brzusznej ostatnia w zeszłym roku . Niestety przepuklina znowu rośnie i to dość szybko. Problemem moze być ogólny stan zdrowia bo nie wiem czy zostanie zakwalifikowana do operacji . Czy to normalne ze przepuklina tak szybko sie odnawia ?

Czasami tak się zdarza i nie jest to zawsze do końca wytłumaczalne. Powodów tego stanu może być wiele np.: technika operacji, stan powłok brzusznych, stan ogólnoustrojowy pacjenta. Każdy kolejny zabieg plastyki przepukliny związany jest z jeszcze większym prawdopodobieństwem jej wznowy.