Co oznacza szybko rosnące ciała ketonowe w moczu?

Rosnące szybko ciała ketonowe w moczu (nie mam cukrzycy). Dzień dobry od jakiegoś czasu źle się czuję. Miesiąc temu zrobiłam sobie badania ogólne i wyszło, że mam sladowe ilosci ketonow, potem po okolo miesiacu wyszlo ich aż 20mg, wybralam sie do szpitala gdzie byli zdziwieni co ja tam robie, i na drugi dzien z 40mg ketonow wypuscili mnie do domu. Czy nie powinni mnie zatrzymać? Czy to nie jest niebezpieczne, ze tak szybko mi sie podniosly?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Skąd w moczu biorą się ciała ketonowe? Najczęstszą przyczyną jest cukrzyca typu 1. Inne przyczyny wystąpienia ciał ketonowych w moczu to:

głodówki,
dieta uboga w węglowodany,
zaburzenia metaboliczne,
częste wymioty i biegunki,
przewlekła gorączka,
długi wysiłek fizyczny,
nadczynność tarczycy,
przyjmowanie niektórych leków.

Jeśli są obecne w moczu, oznacza to, iż na skutek zaburzeń w spalaniu węglowodanów organizm zaczyna pobierać energię z rezerw tłuszczowych zamiast czerpać ją z glukozy. W wyniku tego procesu powstają ciała ketonowe, które gromadzą się w nadmiarze we krwi oraz są wydalane razem z moczem oraz wydychanym powietrzem.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty