Co oznacza ta wysokość oraz sygnał trzonów kręgów lędźwiowych w gr. normy?

Proszę o interpretację mojego wyniku.mam 31 lat o paru lat bóle kręgosłupa i prawej nogi.mam świeże wyniki RM:lordoza lędzwiowa nieco spłycona.Wysokość oraz sygnał trzonów kręgów lędźwiowych w gr.normy.cechy częściowej dehydratacji krążka m/kręgowego L4/L5,z widocznym jego uwypuklenie typu bulging na gł.ok 2-3mm,z niewielkim modelowanie worka opon owego i zwężeniem dolnych odcinków otworów m/k.niewielkie pogrubienie więzadła żółtego i zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/wyrostkowych.

Trzony kregowe posiadaja swoja wysokosc tak jak kosci dlugosc. Wysokosc trzonow moze ulec zmianie - zmniejszyc sie w przebiegu np osteoporozy czy tez specyficznego typu urazu. Sygnal trzonow kregowych w normie swiadczy o ich prawidlowej wewnetrznej budowie - znaczy to ze nie dotycza ich np zmiany ogniskowe wywolujace lokalna zmiane sygnalu dla przykladu naczyniaki trzonu itp.