Co oznacza tak podwyższony poziom kortyzolu?

witam , mam problem, nie wiem co jeść i co ze sobą robić. Mój kortyzol na czczo o 8 rano wynosi 47,69 przy normach 6,2 - 19,4 rano nie moge nic jeść bo cukier mi rośnie, trzęse sie, mam kłopoty z trawieniem, w teście hamowania dexametazonem 1,77 norma do 1,8 czyli ok. insulna też mi szaleje i nie spada po dwóch godzinach, ćwiczę siłowo, staram się jeść zdrowo ale nie wiem jak to roić nie moge nic jeść ani nawet kawy przez kilka h od przebudzenia.. bardzo proszę o sugestie skąd ten kortyzol

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa