Co oznacza taka ocena cytologiczna?

Dzień dobry. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku biopsji cienkoigłowej tarczycy. Ocena cytologiczna: masy zagęszczonego koloidu, liczne hemosyderynofagi oraz pojedyńcze płaty tyreocytów. Obraz cytologiczny nie jest charakterystyczny, jednak w korelacji z danymi klinicznymi przemawia za wolem guzkowym tarczycy z komponentą krwotocznych zmian zwyrodnieniowych. Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Krystyna, 64 lata

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u i ocena przez endokrynologa. a jakie poziom hormonów tarczycy?