Co oznacza taki mr kręgosłupa?

Witam, mam badnie rezonansu i wyszlo cos takiego.. Na poziomie L5/LS widoczna jest posrodkowo dwuboczna przepuklina krazka m/k z zaznaczonym peknieciem pierscienia wloknistego, uciskajaca worek opony i zwezajaca oba otwory miedzykregowe. Pogrubialy korzen prawego nerwu S1.. Co to oznacza?

Oznacza to obecność dwóch przepuklin dysku, z jego pęknięciem, w końcowym odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zwłaszcza przepuklina po prawej stronie uciska 1 korzeń nerwowy odcinka krzyżowego kręgosłupa powodując jego obrzęk. Wynik ten w porównaniu z sytuacją przedmiotową i podmiotową (wywiad, badanie fizykalne) pacjenta powinien zostać zinterpretowany najlepiej przez neurochirurga.