Co oznacza taki silny ból na czubku głowy?

Witam, jestem kobieta,mam 45l. Od lat odczuwam silny bol na czubku glowy, przy dotyku, naciskaniu. Skora inaczej tez odczuwa dotyk na czubku glowy (martwo). Nosze dlugie rozpuszczone wlosy ,wiec fryzura nie jest powodem. . Lubie masowac te miejsca i wtedy odnosze wrazenie, ze bol " chodzi". Masowanie opuszkami palcow nasila ten bol,ale daje tez ukojenie, jakby rozchodzenie sie tego bolu. W ostatnim roku trace mocno wlosy na czubku glowy- Co moze byc tego powodem tych wszystkich objawow ?

Konieczna pełna konsultacja, ocena stanu ogólnego, neurologicznego, obciążeń chorobowych, wyników badań, przyjmowanych leków! .
Może są też inne zaburzenia : niedoborowe, krążeniowe, nerwicowe?
Jak tarczyca, nerwy, nastrój????
Pozdrawiam