Co oznacza taki wynik badania?

Witam. Otrzymałam dziś wyniki badania głowy - tomografii komputerowej, niestety nie mam pojęcia, czy jest okej, czy też muszę udać się na kolejną konsultację do lekarza. Opis badania jest następujący: W zakresie 1/3 dolnej jąder podstawy widoczne pojedyncze, drobne, linijne i okrągłe ogniska izointensywne z pmr - zbiorniki charakteru przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina, szerokości w tej lokalizacji w normie. Dziękuję za informacje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina są wyrazem zmian w drobnych naczyniach i w otaczającej je tkance mózgowej. Zwykle pojawiają się one z upływem lat i nie stanowią istotnej patologii w mózgu. W związku z tym wydaje się, że przedstawiony przez Panią wynik tomografii komputerowej głowy istotnych nieprawidłowości nie wykazuje. Jednak aby właściwie ocenić badanie, powinno się je interpretować razem z całością danych klinicznych o pacjencie – takich jak: wiek, główne dolegliwości i powód wykonania tomografii oraz choroby współistniejące.