Co oznacza taki wynik badania TK?

Na poziomie L5/S1 niewielke centralno-obuboczne uwypuklenie materiału tarczy m-kręgowej z niewielką impresją na worek oponowy. Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe w stawach m-kręgowych na poziomie L5/S1, z przewagą po str.prawej z odczynami wytwórczymi na powierzchniach stawowych, ich zniekształceniem i gazem w szparach stawowych zwapnienia w tk. miękkich w świetle kanału kręgowego brzusznie od jego ograniczenia tylnego nie powoduje istotnego zwężenia kanału otwory m-kręgowe na poziomieL5/S1 nieco zwężone.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl