Co oznacza taki wynik EEG?

Orzeczenie: w zapisie rejestruje się średnionapięciową, względnie regularną czynność alfa o amplitudzie do 50 mV i częstotliwości 10-11 c/sek. Reakcje O-Z widoczne. Na tle tej czynności rejestruje się pojedyncze, synchroniczne fale ostre z tendencją do uogólniania, szczególnie w czasie HW i FS. WNIOSKI: zapis EEG ze zmianami podrażnieniowymi i tendencją do napadowości o morfologii jw.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie, nieraz pacjenci chorujący na padaczkę, mają prawidłowy zapis EEG, jeśli badanie wykonuje się między napadami padaczkowymi. Zarejestrowany u Pani zapis EEG nie jest całkowicie prawidłowy. Jednak fakt ten nie musi wcale przesądzać o występowaniu istotnej patologii w mózgu. Niemożliwe jest jednak dokładne zinterpretowanie wyniku badania EEG bez znajomości istotnych danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki.

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.