Co oznacza taki wynik eeg u mojej mamy?

Proszę o zdiagnozowanie wyników badań. Moja mama ma od wielu lat nerwice spowodowaną przemocą psychiczną w domu. Ma 71 lat. Wynik badania eeg Zapis Nieprawidłowy z napadowością serii ostrych fal alfa 9-11Hz o amplitudzie do 130mV w lewej okolicy skroniowej. Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominacją fal alfa-beta 10-25Hz o amplitudzie do 35mV . wynik badania CT Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego ,warstwami o grubości 3.75mm. Cech krwawienia wewnątrzczaszkowego nie uwidoczniono. W istocie białe półkul mózgu słabo izolują się zwiewne obszary niższej densyjności -obraz sugeruję zmiany leukodegeneracyjne. Poza tym gęstość tkankowa substancji białej i szarej prawidłowa. Ognisk patologicznego pokontrastowego nieuwidoczniono. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej szerokości nieprzemieszczony. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Uwapnienie blaszki miażdżycowe wewnątrzczaszkowe odc.ICA. Kości czaszki bez ognisk podejrzanej przebudowy . Prawy wyrostek sutkowaty częściowo sklerotyczny mniej zpneumatyzowany -wariat anatomiczny lub wtórnie do przebytych zmian zapalnych. Lewy wyrostek sutkowaty i częściowo objęte badaniem zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Dziękuje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do stanu neurologicznego pacjenta. Pozdrawiam.