Co oznacza taki wynik na boreliozę?

Witam. Mam 27 lat. Dziś odebrałam wyniki badań na boreliozę. IgG < 2 RU/ml, IgM 69,62 RU/ml. Co one oznaczją? I czy mam powody do zmartwień?
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nie podała Pani norm, a te różnią się w zależności od laboratorium. Jeśli dobrze zakładam, że IgG jest ujemne, a IgM dodatnie, to najprawdopodobniej w ciągu ostatnich 5 tygodni miała pani kontakt z boreliozą. Większość lekarzy nie zaleca przyjmowania antybiotyku wyłącznie na podstawie wyniku przeciwciał (bez obecności objawów klinicznych). Jeśli jednak objawy wystąpiły, to najprawdopodobniej ma Pani boreliozę i powinna ją leczyć.