Co oznacza taki wynik RTG kręgosłupa u 26-latka?

Moje wyniki RTG zdjęcie kręgosłupa Th-L-S Kręgosłup piersiowy i lędźwiowy ustawione osiowo. Krążki międzykręgowe i trzony kręgów prawidłowej wysokości. Lordoza lędźwiowa oraz kyfoza piersiowa zachowane, spłycone. Pozostałe struktury kręgosłupa nie wykazują odchyleń od normy. Proszę o interpretację wyniku

Z odchyleń- spłycone krzywizny kręgosłupa, poza tym nic niepokojącego. Zaburzenia krzywizn wynikają często z nieprawidłowych nawyków postawy ciała lub też są następstwem zbyt wczesnego uczenia chodu ( pominięcie etapu raczkowania, zbyt krótkie leżenie na brzuchu) w okresie niemowlęcym. Spłycenie krzywizn może wywoływać posturalne dolegliwości bólowe wynikające z zaburzeń napięcia mięśni. Warto wprowadzić więc ćwiczenia ogólnokondycyjne podczas których zadba Pani o prawidłową ruchomość kręgosłupa w kazdej płaszczyźnie.