Co oznacza taki zapis w rezonansie magnetycznym?

Co oznacza w rezonansie magnetycznym zdanie "pojedyncza zmiana z cechami restrykcji dyfuzji wody (w prawej półkuli przy spoidle przednim)"? Ogólnie mam zmiany demielinizacyjne w głowie, ponieważ choruję na SM, ale nie wiem co oznacza zdanie, które napisałam wyżej.

W uzupełnieniu poprzedniej odpowiedzi na Pani pytanie z wyjaśnieniem o podejrzeniu ostrego rzutu SM z obecnymi u Pani objawami zaburzeń czucia o typie dyzestezji uda, wobec dodatkowego, dzisiejszego pytania, które powinno być skierowane do opisującego wynik Pani badania MR radiologa, pragnę wyjaśnić że: określenie radiologiczne podane przez Panią w cudzysłowie opisuje ograniczony przestrzennie obszar w miejscu przechodzenia części impulsów między lewą, a prawą półkulą mózgu, w którym obecne są zmiany histopatologiczne spotkane m.in., np. w tzw. ogniskowym obrzęku cytotoksycznym mózgu. Z patofizjologicznego punktu widzenia, wobec istnienia u Pani Stwardnienia rozsianego, można przyjąć iż opisywana pojedyncza zmiana świadczy o potwierdzeniu ostrego rzutu SM. Restrykcja
dyfuzji protonów cząsteczek wody zachodzi m.in. w ostrym, początkowym
stanie uszkodzenia osłonek mielinowych, z których uwalniają się do
przestrzeni międzykomórkowej
lipidy, a same komórki nerwowe w tym czasie nie ulegają jeszcze
rozpadowi. Wówczas przestrzeń międzykomórkowa, w której w warunkach
zdrowia następuje dyfuzja wody, ulega ograniczeniu gdyż wypełniają ją
substancje wypierające wodę i dlatego ma miejsce restrykcja,
czyli ograniczenie możliwości dyfuzji, czyli przenikania protonów
cząsteczek wody. Zjawisko to jest rejestrowane w tzw. dyfuzyjnej
technice rezonansu magnetycznego. W nawiązaniu do poprzednio udzielonej
Pani odpowiedzi, wykazanie nawet pojedynczej zmiany z
restrykcją dyfuzji wody, przy obecności niedawno zaistniałych nowych
dolegliwości i objawów uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego
potwierdzonego badaniem w gabinecie u specjalisty neurologa,
wskazywałoby na celowość zastosowania wzmiankowanej już, krótkotrwałej
sterydoterapii dożylnej, która przeciwdziała opisanemu wyżej obrzękowi
cytotoksycznemu, aby nie dopuścić do trwałych uszkodzeń nieodwracalnych
mózgu. Jest to najskuteczniejszy sposób leczenia ostrego rzutu SM.