Co oznacza takie stężenie glukozy przy PCOS?

Witam. Mam zdiagnozowane PCOS obecnie skierowano mnie na badania glukozy i insuliny po obciążeniu glukoza 75g. Wyniki: Glukoza na czczo: 78mg/dl norma 70-99mg/ml Glukoza po 1h: 184mg/dl Glukoza po 2h: 161ml/dl Insulina na czczo: 6,9µIU/m norma 2-25µIU/m Insulina po obciążeniu glukoza 75g po 2h: 81,5µIU/m Bardzo proszę o interpretacje wyników

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą wskazywać na insulinooporność, sugeruję wizytę u diabetologa.
Pozdrawiam